Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Model jednostki
Cena w EUR

Niemcy - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Niemcy Niemcy Od idyllicznych portów naturalnych aż po nowocześnie wyposażone mariny - Niemcy są idealnym miejscem dla miłośników sportów wodnych z dobrze przygotowaną bazą żeglarską. Wody Bałtyku oferują ciekawe cieśniny duńskie oraz mnóstwo wysepek, portów, plaż, pięknych starych miasteczek i osad rybackich.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Niemcy »

Z blisko położonej mariny w Breege i Lauterbach na wyspie Rugia oraz Flensburga, Rostocku, Wendtorf, Greiswaldu i innych, oferujemy możliwość żeglugi na nowoczesnych jachtach po bardzo atrakcyjnym regionie zachodniego Bałtyku i cieśnin duńskich. Przed nami Szwecja, Dania, Norwegia i Niemcy - urokliwe porty, zabytkowe miasteczka i piękna natura. Wybrzeże posiada piękne plaże zarówno Bałtyku jak i Morza Północnego.

Polscy żeglarze swoje rejsy najczęściej zaczynają z wyspy Rugia (ze względu na bliskość i łatwo dojazd), największej wyspy Niemiec, silnie rozczłonkowanej z licznymi zatokami (największa i najgłębiej wcięta Jasmundzka oraz Promter Wiek), półwyspami (Jasmund, Wittow), wysepkami (Hiddensee, Ummanz), a od lądu oddzielonej wąską cieśniną Strelasund. Na Rugii znajdują się liczne miejscowości wypoczynkowe i uzdrowiskowe.

Doskonale przygotowana flota jachtów oraz niezliczona ilość ciekawych miejsc uatrakcyjni czas spędzony pod żaglami. W ofercie dominują ekonomiczne i znane jednostki klasy Bavaria, ale również jachty ze stoczni Jeanneau, Dufour, Hanse i Kirie, które są dobrze wyposażone i przygotowane do żeglugi na Morzu Bałtyckim.
 Porty / Mariny
 

Breege (Wyspa Rugia) - spokojna miejscowość wakacyjna, która zachowała do dzisiaj przyjemny urok starej wioski rybackiej. Breege leży nad sielankową Breeger Bodden, która oferuje możliwość kąpieli, wędkowania i żeglowania. Jako port macierzysty wielu żaglowców, Breege było w XIX wieku jednym z najbogatszych miejsc na Rugii. Wiele krytych trzciną domów kapitańskich w centrum miejscowości przypomina jeszcze dzisiaj tamte czasy.

Wypłynięcie z Breege na otwarte morze, to pokonanie około 10-milowego toru wodnego o głębokości 3-4 m biegnącego przez znajdujący się wewnątrz wyspy zalew, nad którego brzegiem leży port Breege. Tor wodny oznaczony jest nieoświetlonymi bojami, poza którymi są głębokości rzędu 0.5 - 1.5 m i mielizny. Oznakowanie toru jest dobre i przy świetle dziennym można do spokojnie przepłynąć w ciągu 2 godzin na silniku lub żaglach przy korzystnym kierunku wiatru.

 


Lauterbach  (Wyspa Rugia) - miejscowość uzdrowiskowa oddalona o kilka kilometrów od Putbus, bardziej znanego miasta, znanego głównie z ogrodu botanicznego oraz zabudowy. Lauterbach to typowa osada rybacka, z pięknym klifem Goor, z którego szczytu rozpościera się wspaniały widok na morze, na mały port i dalej ponad nim, na wyspę Vilm.

 

 

 

 

 

Wendtorf (Kiel) - Kiel, czyli Kilonia stanowi z jednej strony centrum gospodarczo-kulturalne regionu Szlezwik-Holsztyn, z drugiej miasto z tradycjami stoczniowymi i marynarskimi. Kiel to przede wszystkim zatoka i plaże, morskie widoki miejskie z portem, dużymi promami pasażerskimi i żurawie-olbrzymy w stoczni, ale również różnorodna kilońska oferta kulturalna. Nazywany również "Portem ze śródmieściem", który przyciąga statki wycieczkowe, a śluzy kanału łączącego Morze Północne z Bałtykiem, znanego na świecie jako "Kanał Kiloński" są wejściem do najbardziej uczęszczanej sztucznej drogi wodnej świata. Proponujemy czartery z niedalekiego Wendtorf.

 

 

 

 

 

Warnemünde (Rostock) - na północ od Rostocku, u ujścia rzeki Warnow leży nadmorski kurort Warnemünde (dziś w granicach administracyjnych miasta). Latem jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc w tej części wybrzeża Bałtyku, które przyciąga dobrze rozwiniętym zapleczem turystycznym, piękną, długą plażą, białym piaskiem oraz wakacyjną atmosferą. Promenada spacerowa, stary port - "Alter Strom", Teepott oraz Leuchtturm (latarnia morska z XIX w.) to jedne z najciekawszych atrakcji tej części Rostocku.

 

 

 

 

 

Flensburg - przyjemne i miłe miasto portowe nad zatoką Flensburską, w północnej części Niemiec, w pobliżu granicy z Danią - co nadaje miastu szczególny urok. Nazywany Bramą Północy, bowiem jest ważnym "mostem" do Krajów Skandynawskich. Dobrze utrzymane i odrestaurowane budowle ze wszystkich stuleci oraz zatoka - jedno z najpiękniejszych miejsc do żeglowania przyciągają rzeszę turystów, w tym i żeglarzy. Jeden dzień słoneczny znaczy tu tyle, co urlop na południu.

 

 

 

 

 

Heiligenhafen - miejscowość wakacyjna bezpośrednio nad morzem. W centrum miasta, na starówce warto zobaczyć liczący 700 lat kościół, ratusz i dawne kamienice mieszczańskie oraz port. Z Heiligenhafen można przepłynąć na wyspę Fehmarn, wybrać się do Danii, do Lubeki lub Hamburga. Pod koniec sierpnia odbywa się Festiwal Wina, gdzie można usłyszeć lokalne kapele, wypić wino i zjeść kiełbaski. Wejście do portu może być kłopotliwe jak przywieje z nord-westu.

 

 

 

 

 

Greifswald - miasto nad Zatoką Greifswaldzką (Greifswalder Bodden). W mieście na każdym kroku spotyka się budowle z cegły. Potężne kościoły św. Mikołaja, św. Marii i św. Jakuba są widoczne prawie z każdego zakątka miasta. Również Ratusz i wiele innych budynków zbudowanych jest z tego charakterystycznego dla miast hanzeatyckich materiału.

 

 Ciekawostki i porady

 

 • Na czarter w Niemczech najwygodniej wybrać się własnym transportem. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci autostrad droga przebiega szybko i przyjemnie. Oferujemy również możliwość wypożyczenia busa Renault Master II dla 9 osób. W przypadku wyczarterowania jednostki w Charter Navigator, cena busa do negocjacji, warunki wynajmu do omówienia.
   
 • Sezon żeglarski w Niemczech trwa praktycznie cały rok. Najbardziej popularny jest okres od maja do początku września.
   
 • W Niemczech jest ponad 300 gatunków chleba i ponad 6 tysięcy gatunków piwa. Niemcy to piwosze. Rekordy piwne padają na Oktoberfest, jedynie Czesi piją więcej piwa w przeliczeniu na głowę mieszkańca.
   
 • Do najciekawszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych można zaliczyć:
  > czerwiec: Koloński Tydzień i Regaty ("Kieler Woche"), jedna z największych morskich imprez. Znany na całym świecie jako impreza żeglarska i festyn ludowy. Na obrzeżach Kilonii, w centrum miasta i w porcie olimpijskim Schilksee przybywa niemal 2 tys. żaglówek i 5 tys. uczestników niemal z całego świata. Regatom towarzyszą liczne imprezy kulturalne, koncerty i jarmarki;
  > sierpień: Festiwal Störtebekera nad Zatoką Jasmundzką jest jednym z najpopularniejszych amfiteatrów w Niemczech. Każdego lata w Ralswiek Klaus Störtebeker, wraz ze swoją załogą przejmuje dowodzenie w tej malowniczej miejscowości.
   

 Polecane trasy

Przedstawiamy poniżej propozycje rejsów z Lauterbach i Breege. Przy tygodniowym rejsie można odwiedzić Kopenhagę, zaś przy dłuższych rejsach w zasięgu są szwedzkie szkiery, Limfjord, Oslo i fiordy Norwegi. 

Lauterbach / Lauterbach, 362 Mm

1: Lauterbach (Rugia/Niemcy) - zaokrętowanie
2: Ronne (Bornholm)
3: Hammerhavwen (Bornholm)
4: Simrishamn (Szwecja)
5: Skillinge (Szwecja)
6: Ystad (Szwecja)
7: Trelleborg (Szwecja)
8: Klintholm (Dania)
9: Lauterbach (Rugia/Niemcy) - wyokrętowanie

Breege / Breege, 850 Mm

1: Breege (Rugia/Niemcy) - zaokrętowanie
2: Kopenhaga (Dania)
3: Oslo (Norwegia)           
4: Skagen (Dania)
5: Helsingborg (Szwecja)
6: Klintholm (Dania)
7: Breege (Rugia/Niemcy) - wyokrętowanie

 

NASZE MARKI