Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Model jednostki
Cena w EUR

Czarter jachtu w Niemczech - na co zwrócić uwagę podczas wyboru oferty?

Pod względem czarteru jachtów Niemcy mają naprawdę wiele do zaoferowania. Mimo iż nie jest to dla Polaków typowy wakacyjny kierunek, warto pamiętać, że jest on niezwykle ciekawy i może stanowić miłą odskocznię od zatłoczonych akwenów na południu Europy.

Planując czarter jachtu w Niemczech, warto przede wszystkim rozsądnie wybrać termin rejsu – trzeba pamiętać, że północna część naszego kontynentu ma swoją specyfikę. Z uwagi na warunki pogodowe najlepszym okresem do żeglowania jest czas od połowy maja do końca października, jednak wiele osób, zwłaszcza pływając po śródlądziu, decyduje się na urlop poza tym okresem.

Przeglądając oferty armatorów, należy też zwrócić uwagę na takie elementy, jak:

  • wiek i stan łodzi,
  • jej wyposażenie,
  • port macierzysty,
  • łatwość dojazdu.

Jeziora, rzeki, morza - zwiedzaj Niemcy z pokładu jachtu

Stawiając na czarter jachtu w Niemczech, mamy do wyboru kilka akwenów, między innymi Bałtyk, Morze Północne, a także bardzo ciekawe trasy na śródlądziu – rzeki, kanały i jeziora. Mimo tej mnogości opcji zdecydowana większość żeglarzy wybiera jednak Morze Bałtyckie. Daje ono bowiem najwięcej frajdy z żeglowania i pozwala wziąć udział w prawdziwej morskiej przygodzie. 

Co ważne, oglądanie kraju naszych sąsiadów z perspektywy pokładu stwarza możliwość połączenia dwóch z pozoru zupełnie odrębnych stylów podróżowania; czarter jachtu w Niemczech to okazja do odwiedzenia zarówno pięknych starówek miast lub modnych kurortów, jak i bliskiego obcowania z dziką przyrodą. 

Jaki jacht można wynająć w Niemczech? 

Trzeba podkreślić, że czarter jachtu w Niemczech niekoniecznie oznacza wynajem żaglówki. Oczywiście Bavarie czy Dehlery stanowią trzon oferty wielu niemieckich armatorów, ale nie jest to jedyna dostępna opcja. 

Bardzo ciekawą propozycję stanowią bowiem łodzie motorowe oraz houseboty. Są one chętnie wybierane zwłaszcza przez rodziny, które zamiast fal i wiatru preferują spokojne, komfortowe podróżowanie z miejsca na miejsce.

Szukasz najlepszych ofert na czartery jachtów w Niemczech? Zobacz nasze propozycje, a jeśli masz jakiekolwiek pytania, skorzystaj z pomocy naszych doradców. U nas dowiesz się również, w jaki sposób zorganizować czarter jachtu w Niemczech, od czego należy zacząć, jak oszacować budżet i które miejsca szczególnie warto odwiedzić.

Filtry
długość rejsu: 7
lokalizacja: Niemcy
typ jednostki: Barka
Wyniki: 0
Sortowanie:
Brak wyników wyszukiwania dla wybranych kryteriów.

Posiadamy dodatkowo jachty, które nie są bezpośrednio wyszczególnione w wyszukiwarce. W przypadku braku wyników wyszukiwania prosimy o wysłanie do nas zapytania:

Czarter jachtu w Niemczech - ile to kosztuje?

Planując wakacje, nie sposób pominąć kwestii finansowych. Ile kosztuje czarter jachtu w Niemczech? Co zrozumiałe, odpowiedź na to pytanie zależy od szczegółów rejsu, takich jak:

  • termin czarteru,
  • wiek i wielkość łodzi,
  • jej wyposażenie i udogodnienia. 

Większe, nowsze i lepiej wyposażone jachty zawsze będą droższą opcją, niż skromniejsze, wysłużone łodzie. To, w jakim stopniu zależy Ci na komforcie, jest oczywiście kwestią indywidualną i będzie zapewne stanowić kompromis pomiędzy Twoimi oczekiwaniami a możliwościami finansowymi. Zauważ jednak, że bardzo istotnym elementem pozostaje termin rejsu. Wybierając daty poza szczytem sezonu, możesz zaoszczędzić sporo gotówki. 

Czartery jachtów w Niemczech - proces rezerwacji i check-in 

Tak naprawdę czarter jachtu w Niemczech jest bardzo prosty. Aby znaleźć odpowiednią łódź, musisz tylko zaznaczyć odpowiednie elementy w naszej wyszukiwarce, a mianowicie:

  • akwen, po którym chcesz pływać,
  • termin i długość rejsu,
  • charakterystykę łodzi. 

Potem wystarczy tylko kliknąć „szukaj” - i obejrzeć dostępne jachty naszych sprawdzonych armatorów. Możesz oczywiście skorzystać z rozwiązania alternatywnego, czyli „zapytaj konsultanta”. Jest to właściwa droga zwłaszcza wtedy, gdy po raz pierwszy organizujesz czarter jachtu w Niemczech i brakuje Ci jeszcze doświadczenia. 

Dokładne określenie Twoich potrzeb i preferencji ułatwi także przejście procedury check-in, czyli przejęcia jachtu od armatora. Jest to moment, w którym następuje sprawdzenie zgodności wyposażenia jednostki z umową. Ponieważ współpracujemy tylko z wiarygodnymi kontrahentami, mamy pewność, że łódź, na jakiej popłyniesz, spełni Twoje oczekiwania, a Ty będziesz się cieszyć udanym urlopem pod żaglami. 

NASZE MARKI